Święta to dla dzieci magiczny czas. Większość z nich nie może doczekać się ubierania choinki, ozdabiania pierniczków, a przede wszystkim tego, co dostaną od św. Mikołaja. Rodzice czasami sami nie wiedzą, co podpowiedzieć Mikołajowi i jaka zabawka najbardziej ucieszy ich szkraba. Na szczęście elfy pakujące prezenty podsunęły nam kilka pomysłów, którymi chętnie się podzielimy!

Prezent dla dziewczynki

Najprostsze pomysły okazują się zawsze najlepsze. Małe kobietki uwielbiają lalki! Dobrym wyborem będzie zarówno lalka „dorosła”, którą właścicielka będzie mogła odgrywać sceny z prawdziwego życia, jak i lalka-bobas, którą trzeba się zaopiekować. Dobry sklep z zabawkami powinien mieć w swojej ofercie również szereg akcesoriów dla lalek, w tym ubranek, wózków, domków itp.  Te jeszcze bardziej urozmaicą zabawę! Starsze dziewczynki, które chcą być jak mama lub siostra, uwielbiają wręcz wszelkiego rodzaju zestawy do stylizacji włosów, paznokci, czy wykonywania makijażu. Chociaż ich pierwsze „dzieła” często pozostawiają wiele do życzenia, niewątpliwie oswajają małą damę z kobiecym światem. Trafionym pomysłem są też zestawy „zrób to sam”, puzzle i klocki. Tego typu zabawki rozwijają samodzielność i pobudzają wyobraźnię dziecka. W przyszłości zazwyczaj zastępowane są przez podobne, kreatywne hobby: szycie, szydełkowanie, czy lepienie z gliny. Zabawką, która zawsze sprawi frajdę małej księżniczce, jest oczywiście… wielki pluszak!

Prezent dla chłopca

Mali chłopcy kochają motoryzację – część z nich nigdy z tego nie wyrasta. Kto z nas nie chciałby dostać pod choinkę samochodu? Szkrab z pewnością uciszy się ze swoich własnych czterech kołek, nawet jeśli będzie to jeździk, bujak czy model zdalnie sterowany. Oczywiście mile widziana jest też wszelka infrastruktura: garaże, tory wyścigowe, czy całe miasteczka do zbudowania. Maluchy podglądające tatę naprawiającego coś w domu zazwyczaj pragną mieć swoje narzędzia i możliwości majsterkowania. Nic prostszego! Wystarczy podpowiedzieć Mikołajowi, by jako prezent wręczył maluchowi zestaw narzędzi z drewna. Starsi chłopcy coraz częściej interesują się robotyką. Młodego kawalera z pewnością ucieszy zabawka edukacyjna, umożliwiająca budowę i zaprogramowanie własnego robota. Oczywiście zawsze trafionym prezentem jest kolejka i tory do niej. Jeśli maluch nie będzie zachwycony prezentem, z radością przyjmie go tata lub wujek…